logo pcePowiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniulogo powiat png
Aleja Kombatantów 2

59-800 Lubań

tel/fax (075) 64 55 340 e-mail: sekretariatpce@interia.pl

W sali koncertowej Szkoły Muzycznej I. stopnia im. O. Kolberga w Lubaniu odbyła się 14. Powiatowa Gala Laureatów nagród Starosty Lubańskiego za promocję naszego powiatu. Wzięło w niej udział 89 uczniów szkół i placówek oświatowych powiatu lubańskiego.

Uczniowie odnieśli sukcesy w 8 konkursach wiedzy, 4 konkursach prozawodowych, 8 konkursach artystycznych, 3 konkursach muzycznych oraz 6 konkursach sportowo-obronnych.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami. Przybyłych gości i laureatów przywitał Walery Czarnecki, starosta lubański, kierując do uczniów słowa uznania, życząc im dalszych sukcesów.

Jest to wydarzenie podsumowujące rok szkolny 2017/2018. Jak co roku nagrody odbierali  ci uczniowie ze szkół i placówek powiatu, którzy zdobyli czołowe miejsca w konkursach na szczeblu regionalnym, krajowym, międzynarodowym. Doceniono również nauczycieli, którzy byli współtwórcami sukcesów uczniów.

Nagrody za promocję powiatu dla laureatów oraz kwiaty dla nauczycieli i dyrektorów ufundował starosta, Walery Czarnecki. Uroczystość zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu.

Walery Czarnecki podkreślił, że udział w konkursach dla tegorocznych laureatów był okazją do samopoznania, porównania swoich osiągnięć z osiągnięciami uczniów z innych szkół                 i środowisk. To satysfakcja z własnych sukcesów.

Podczas czternastej gali nagrodzono 89 uczniów ze szkół i placówek oświatowych Powiatu Lubańskiego – laureatów konkursów, zawodów sportowych i  przeglądów artystycznych,             21 nauczycieli, 5 dyrektorów.

Wszystkim Laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy! Galę uświetnił występ uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu.

Więcej

14 czerwca 2018 r.